Lord - Az 'Egyedül' is megtalálható már a YouTube-on, a 2024-ben megjelent 'Lord 50 - Neked soha nem elég' DVD-ről!

Két hete került ki a YouTube-ra, a 2024-ben megjelent 'Lord 50 - Neked soha nem elég' DVD-ről a 'Más az élet', most pedig az 'Egyedül' is megtalálható már ugyanott. A három korongos kiadvány továbbra is elérhető a MediaMarkt üzletekben, a lemezboltokban, a zenekar koncertjein és a H-Music Hungary shopjából is rendelhető: https://lord.hmusic.hu/ A csapatot élőben legközelebb július 3-án Sopronban a SopronFesten lehet amjd elcsípni. A többi már bejelentett 2026-os koncert pedig ezen a linken érhető el: https://www.facebook.com/LordZenekar/events 

Mobilmánia - A 'Nem vagyok szikla' is megtalálható már a YouTube-on a 'Bajnok & Zefi 40 - Aréna' koncertről!

 A 'Nem vagyok szikla' is megtalálható már a YouTube-on a 'Bajnok & Zefi 40 - Aréna' koncertről. A két főhős zenekarát a Mobilmániát élőben legközelebb június 28-án Tatán a Víz, Zene, Virág Fesztivál utolsó napján játszanak majd az Öreg-tó partján. Ezt követően pedig Budapesten a Barba Negrában július 24-én a Lord zenekarral közösen adnak majd koncertet, ahol természetesen Vikidál Gyula is ott lesz a Mániásokkal, a vendég pedig a Power lesz.

Omega Diatribe - 'Deadlock' címmel új klipesített dalt hozott ki a fővárosi extrém groove metal zenekar!

2023. decemberében hozta ki a fővárosi extrém groove metal zenekar, az Omega Diatribe az eddigi utolsó nagylemezét 'Deviant' címmel. Azóta kellett várni, hogy a folyamatosan koncertező zenekar új szerzeménnyel rukkoljon elő. Időközben a felállásban is ismét változások történtek, dobos poszton Gubicza Péter váltotta Gróf Adolfot, míg Kelemen János gitáros távozott a csapatból. A 'Deadlock' dal alapjai már a 'Deviant' lemez elkészülte idején megvoltak, azonban nem állt össze szerves egésszé. Most érett meg a helyzet a teljes befejezésre. Az új szerzemény produceri, felvételi, keverési és maszterelési feladatait a dán Tue Madsen és a svéd Jens Bogren után 2015-óta először a banda gitárosa és vezetője Hájer Gergő látta el. A dalhoz készült egy klip is, amit a a No Total Films készített el. A srácok jelenleg is egy kisebb európai kiruccanáson vannak, aminek keretében csütörtökön, azaz június 18-án Csehországban Cerveny Kostelecben a Czech Death Fest-en lépnek fel. Vasárnap azaz június 21-én azonban már itthon is el lehet csípni őket, amikor is Székesfehérváron a FEZEN Fesztiválon lépnek majd fel a Fehérvár színpadon 16:30-kor.

Aurora - Ezúttal a 'Nincs karácsony' kapott szöveges videót az 'Esszencia 2' albumról!

Még 2023. októberében jelent meg a a győri punk rock trió az Aurora 'Esszencia 2' című újrafelvett dalokat tartalmazó dupla albuma. A 25 újravett nóta közül legutóbb május végén kapott szöveges videót az 'Ég veled', most pedig a 'Nincs karácsony' is megkapta ugyanezt. Ahogy az összes többit, ezt is a Kill Monday Management készített el. Tavaly június óta kétgitáros felállással látható a zenekar, akkor került be a brigádba a Fishből ismert Gajda Mátyás. Aki pedig élőben is megnézné Vigi bácsiékat, ezt legközelebb június 27-én Esztergomban a Sportkülsőn teheti majd meg, ahol a vendégzenekar a Zaklatás lesz. A többi már ismert fellépés eseményoldala pedig az alábbi linken található: https://www.facebook.com/auroratheband/events 

BalashToth - Két EP után kihozta első albumát az egykori Casketgarden gitáros dallamos death/thrash metal formációja!

A két hazai Metallica koncert között június 12-én megjelent az egykori Casketgarden gitáros Tóth Balázs szólóprojektjének a BalashToth-nak az első nagylemeze. Az 'Equation II - The Antithesis of Life and Free Will' című kiadványon kilenc dal található és a főhős eredeti mosonmagyaróvári csapatának a szellemében dallamos death/thrash metal zenét tartalmaz. A jelenleg az írországi Dundalkban élő gitáros, a fő hangszerén kívül a basszusgitárt is feljátszotta az anyagra és a dobproramozást is ő végezte el. Ezen kívül a felvétel, a keverés és a master is az ő munkája. Az éneket, ahogy már az első két EP esetében is a japán Deathmetalvoicer vokalizálta fel a Teiko Recordingsnál. Rajta kívül még Tóth Ádám (Kajgün) működött közre vendégként brácsán és Moog szintin ('+Self-Worth ÷ Mockery', 'n = y', 'x Judgement'). A lemez digitális verziója saját kiadásban, míg a CD formátum a Metal ör Die/Pest Records kiadásáben 100 db-os limitált verzióban jött ki. A megjelenés napján az album nyitódala, a '+ Fear + Despair' egy klipet is kapott, amit a Budapesten élő orosz zenész Borisz Sarafutgyinov (Boris the Savage, Deprived of Salvation, Fleshcrawl stb.) rendezett és szerkesztett.